موارد فنی

در خودروهای جدید از جمله خودروی مذکور از سیستم های سوخت رسانی فشار بالا و حساس به کیفیت سوخت استفاده شده و با توجه به کیفیت پایین سوخت کشور این لرزش طبیعی می باشد و کمی با تنظیم دور موتور با دستگاه عیب یاب قابل بهبود است.

توصیه می شود برای این مورد حتما با بخش سرویس ستاره ایران تماس حاصل شود اما در مواقع ضروری بخاطر داشته باشید: ابتدا حتما سوئیچ خودرو را از قسمت سوئیچ خوان خارج کرده و بعد کابلهای باتری کمکی را در قسمت های تعبیه شده متصل نمایید و سپس سوئیچ را در جای خود وارد نمایید و استارت بزنید.

نکته بسیار مهم در خصوص این سیستم این است که هرگز نباید جای چرخهای خودرو با یکدیگر عوض شود، مثلا راست و چپ و یا جلو و عقب تعویض شوند. در این صورت مقادیر نشان داده شده در صفحه کیلومتر مربوط به چرخی خواهد بود که در جای خودش نیست و باعث سردرگمی خواهد شد. در صورت نیاز به جابجایی چرخ ها حتما به تعمیرگاه مرکزی مراجعه نموده تا با دستگاه عیب یاب تغییرات لازمه را در سیستم ایجاد نمایند.

این به آن معنی است که یکی از سیستم های ایمنی و محافظتی خودرو از کار افتاده که از جمله می توان به راداربرد بلند، رادارهای برد کوتاه، رادارهای جانبی، دوربین های دوگانه در شیشه جلو و یا سیستم ایمنی کمربند و غیره اشاره کرد که در این گونه موارد حتما باید به تعنیرگاه مرکزی مراجعه تا با دستگاه عیب یاب مورد بررسی قرار گیرد.

در موتور خودروهای جدید از سیستم سوخت رسانی پر فشار استفاده می شود و صدای پمپ آن که فشاری حدود 200 bar تولید میکند به مانند خودروهای دیزل می باشد که کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست.